Garantovaný člen profesního sdružení

Botanická zahrada Praha

Váš kousek ráje v srdci velkoměsta. Nejsme jen instituce pro pěstování rostlin, jsme místem odpočinku v přírodě, poučení, zábavy a potěšení všech smyslů.

0 (0 hodnocení)

+420 234 148 122

Popis činnosti

Pražská botanická zahrada na malebné stráni v Troji je místem pro celou rodinu. Venkovní areál nabízí prostor pro odpočinek, poznání i zábavu. Načerpejte inspiraci a poznání v přírodě uprostřed velkoměsta.

Venkovní expozice jsou ideálním prostorem pro relaxaci a odpočinek uprostřed 15 000 druhů stromů a květin. Meditační Japonská zahrada vás na jaře okouzlí květy rododendronů, pivoněk či něžných sakur, v horkém létě zde najdete vlahý stín a na podzim pošmourné počasí rozzáří pestrobarevné listy japonských javorů.

Pivoňková louka, Severoamerická prérie, Ornamentální zahrada či Mediterán jsou jen zlomkem toho, kam se můžete v každém ročním období vypravit obdivovat poklady rostlinné říše.

Vydejte se na cestu kolem světa během jedné hodiny ve skleníku Fata Morgana. Poznejte exotické skvosty tropických deštných lesů, vysokohorského mlžného lesa a nejsušších oblastí světa. Cestou se seznámíte s rybami tropických řek i jezer a zaposloucháte do šumu divokého vodopádu.

Trojská botanická zahrada má ideální polohu na pravém břehu Vltavy, na území tvořeném vltavskými terasami a svahy trojské kotliny. Po mnoho století zde dozrávala vinná réva a my v této tradici pokračujeme. Památkově chráněná vinice svaté Kláry patří k nejstarším v Praze.

Našim cílem je vytvořit nejen moderní botanickou zahradu na úrovni světových standardů, ale zejména místo, kam se budete rádi vracet a trávit zde svůj volný čas s rodinou či přáteli.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Produkty

Venkovní expozice Prohlídkové okruhy Významné sbírky rostlin Ornamentální zahrada Japonská zahrada Expozice flory Turecka a Středomoří Stráň Lesní biotopy východní Asie a Severní Ameriky Mokřad a jezero Pinetum Severoamerická prérie Severoamerická polopoušť Pivoňková louka Stálezelené dřeviny a stínomilné trvalky Skleník Fata Morgana

Služby

Informační centrum Průvodcovská služba Výukové programy Prohlídkové okruhy Dárkové poukazy Parkoviště Čajovna Bistro Občerstvení Free Wi-Fi

Členství v profesních spolcích

Unie Botanických zahrad České republiky

Kontakty

Telefony

+420 234 148 122 hlavní telefon
+420 737 284 270 Poradna pro dotazy ze života rostlin
+420 233 542 629 Fax

Emaily

info@botanicka.cz
sekretariat@botanicka.cz
poradna@botanicka.cz

Odkazy

www.botanicka.cz
instagram.com/botanicka

Členství v profesním spolku

Botanická zahrada Praha je členem profesního spolku

Facebook

Kontakty

Otevírací hodiny Venkovní expozice

Po zavřeno
Út zavřeno
St zavřeno
Čt zavřeno
zavřeno
So zavřeno
Ne zavřeno Dnes

Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady hl. m. Prahy se ode dne 13. března 2020 uzavírá pro veřejnost celý areál Botanické zahrady hl. m. Prahy včetně venkovních expozic a to až do odvolání.

Klíčová slova

botanická zahrada pěstování rostlin rostliny květiny výstava květin expozice květin zahrada Praha botanická zahrada v Praze venkovní expozice květin stromy japonská zahrada Praha pivoňky Praha pivoňková zahrada Praha květiny Praha živé květiny Praha výtava květin Praha expozice květin Praha zahrady Praha japonské javory Praha pivoňková louka Praha severoamerická prérie Praha ornamentální zahrada Praha mediterán Praha rostlinná říše Praha meditace v zahradě Praha školní výlet botanická zahrada Praha výlet botanická zahrada Praha botanická zahrada Troja Trojská zahrada květiny z Číny v Praze květiny z Japonka v Praze

Kategorie

Zoologické a botanické zahrady Florista, květinářství Průvodcovské služby Výstavy a veletrhy Skleníky Volný čas

Platební metody

  • hotově
  • faktura

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat řemeslníkaPřihlásit se a přidat řemeslníka