Cech podlahářů ČR z.s.

100 (2 hodnocení)

+420 737 555 677

ředitel

Úspěšná obhajoba podlahářů z Jílové

05.05.2016 - Republiková soutěž dovedností žáků středních škol PODLAHA CUP zavítala 3. května do Uherského Brodu jako součást projektu Roku řemesel.

Do Středního odborného učiliště v Uherském Brodě zavítala podlahářská budoucnost. Reprezentanti 5 středních škol:

kde se podlahařině vyučuje, předvedli svoje znalosti a dovednosti.

Soutěžící přivítal Patrik Kunčar, starosta Uherského Brodu a Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje, který všem popřál nejen hodně zdaru v soutěži, ale také to, ať je jejich práce i nadále baví a v budoucnu jdou příkladem ostatním řemeslníkům.

Záštitu mistrovství také poskytl Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu ČR, Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky, Václav Matyáš, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČRMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Petr Navrátilradní Zlínského kraje pro oblast školství, mládeže a sportu.

Vytvoření cenové nabídky a složení intarzie nejlépe zvládli: 

  1. místo: Marek Bednář a Jiří KavanStřední škola polytechnická Brno 
  2. místo: Lukáš Benda a Michal SmržStřední škola pro sluchově postižené a Odborné učiliště Brno
  3. místo: Ondřej Hladký a Pavel KvašnýStřední odborná učiliště Uherský Brod

Za pořádání soutěže obdržel cech v lednu letošního roku od Asociace malých a středník podniků a živnostníků ocenění "Řemeslný počin". Součástí této ceny byla i finanční odměna, kterou jsme transformovali mezi vítěze (1. místo: 6 000 Kč, druhé 4 000 Kč a třetí 2000 Kč). Finance, ale nebyly jedinou odměnou. Partneři soutěže věnovali např. aku-vrtačky, nákoleníky, kladiva, nože, montérky, bundy, mikiny, metry, ale třeba i čokoládu a tak jsme mohli ocenit všechny soutěžící. 

V letošním roce mladí podlaháři navíc svým školám vyhráli věci pro praktickou výuku - např. olej na dřevěné podlahy, sadu na údržbu a péči o olejované podlahy, 250 kg nivelační stěrky, úhlovou brusku, poukázky na odběr materiálu nebo nivelační válečky. 

Naším cílem je oživit výuku podlahářského oboru, ověřit teoretické znalosti a řemeslnou dovednost žáků a zprostředkovat setkání pedagogů s odborníky z praxe. Jak se nám to podařilo při 12. ročníku si můžete prohlédnout na našem facebooku. 

Autor: Cech podlahářů ČR


Klíčová slova

soutěž podlahy podlahář podlahářské práce školy učni

Fotogalerie k článku

Úspěšná obhajoba podlahářů z Jílové - fotografie 1/1

fotografie 1/1

Kontakty a adresa

Cech podlahářů ČR z.s.

Otevírací hodiny

08 - 16

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat řemeslníkaPřihlásit se a přidat řemeslníka