Svaz květinářů a floristů České republiky

98 (4 hodnocení)

+420 777 182 381

Zajímavý den na SOU Uherský Brod

06.04.2016 - Střední odborné učiliště Uherský Brod uspořádalo 31.3. - 1.4. 2016 již osmý ročník mezinárodní soutěže odborných dovedností žáků v oborech Malíř a Opravář zemědělských strojů.

V oboru Malíř se soutěže zúčastnili zástupci pěti škol, tři školy z ČR po jedné  ze Slovenska a Polska. Vítězství si nakonec odnesla skvělá Adéla Hurtíková ze       Střední průmyslové školy stavební Valašské Meziříčí, druhé a třetí místo obsadili borci domácího týmu – 2. místo Danny Mahdalů a 3. místo Kateřina Vrágová.

V oboru Opravář zemědělských strojů své dovednosti změřili zástupci devíti škol, z toho dvou ze Slovenska a jedné z Rakouska. Ani v tomto oboru se žáci pořádající školy neztratili. První místo s přehledem získal domácí Ondřej Frýbort, na druhé příčce se umístil Jakub Švehlík a bronzový pohár putoval do Valašských Klobouk k Radku Strnadovi.

Kromě těchto hlavních soutěží se konaly ještě dvě další. V první z nich soutěžily děti z mateřských škol ve výtvarném zpracování tématu „Život na zemědělské farmě". A bylo se opravdu na co dívat. Slavnostního vyhlášení výsledků se zúčastnily děti z většiny školek a přebírání ceny za vítězné práce z rukou významných hostů byl pro ně velký zážitek.
Druhá soutěž byla také výtvarná, ale nesla se v trochu jiném duchu. Své vize na téma Zemědělstvíse v ní pokusili předvést sprejeři. Ale nebojte se, nestříkalo se na zdi ani na auta. Milovníci tohoto specifického umění měli k dispozici plátna v dřevěném rámu, na kterých se mohli doslova vyřádit. Jejich práce z brzy ozvláštní chodby školy a také Domu kultury Uh. Brod, jak to navrhl sám jeho ředitel a předseda odborné poroty sprejerů.

Kromě soutěží byl v areálu Středního odborného učiliště a na stadionu za sokolovnou připraven také bohatý doprovodný program. Pro návštěvníky byla po celý den výstava drobného zvířectva a zemědělské techniky, ukázky zemědělských produktů a komodit, prezentace oborů SOU, ukázky prací žáků školy a  prezentace projektů školy.

Eva Jurásková

Střední odborné učiliště

Uherský Brod

Autor: Daniel Bartovič


Klíčová slova

Floristi SOU Uherský brod brod Mistři Řemesel Mistři řemesel soutěž Den

Fotogalerie k článku

Zajímavý den na SOU Uherský Brod - fotografie 1/1

fotografie 1/1

Kontakty a adresa

Svaz květinářů a floristů České republiky

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat řemeslníkaPřihlásit se a přidat řemeslníka