Svaz květinářů a floristů České republiky

98 (4 hodnocení)

+420 777 182 381

Rozkvetlé Čimelice 2017

18.06.2017 - Zahradnictví Zámecká zahrada v Čimelicích po dvou letech opět připravuje pro milovníky květin tradiční květinovou podívanou.


Svátek zahradníků a zahrádkářů letos proběhne na sklonku letních prázdnin ve dnech 24. až 27. srpna v areálu čimelického zahradnictví. V těchto dnech jsou již organizační přípravy v plném proudu.
Již v tuto dobu je jasné, že tento 32. ročník bude opět velmi bohatý na zajímavé květinové expozice i na množství vystavovatelů a prodejců rostlinných výpěstků i zahradnického materiálu.

Již nám zbývá jen velmi málo místa pro další případné zájemce o účast na této letní akci. V čimelickém zahradnictví jsme již naseli a nařízkovali bohatý sortiment balkonových rostlin a letniček. Začátkem června je vysazujeme do velkých nádob a trpělivě zaštipujeme až připravíme mohutné dekorační rostliny, které pak zdobí jednotlivé květinové expozice a doprovází zajímavé umělecké doplňky.


Rámec a náplň výstavy se teprve tvoří, ale můžeme prozradit, že se mají na co těšit milovníci gladiol, jiřin i lilií, které budou zastoupené v bohatém sortimentu. Připravujeme expozice květin s krásnými fotografiemi Vendy Štofflové ze života v trávě, „ Květinovou POEMILU“ výtvarnice Olgy Volfové, „Staré časy“ - doplněné rostlinami s uměleckou keramikou a obrazy Evy Ďurčové, „Rozkvetlá řemesla“ a další zajímavé a překvapivé nápady.

Rostlinný svět zde budou zastupovat  kaktusy, sukulenty, trvalky, okrasné dřeviny,  masožravé rostliny, bonsaje, koření, léčivky, řezané květy, ale také speciálně napěstovaný sortiment skleníkové zeleniny.

Zde vedle množství rajčat a hybridních paprik, stojí za zmínku bohatá přehlídka z rozmanitého světa chilli papriček. Venkovní výsadby budou zajímat milovníky letničkových směsí z přímého výsevu.

Na ukázkové ploše si návštěvníci budou moci reálně prohlédnout 10 různých  letničkových směsí , rozmanitých výšek, složení i barev. Pestré spektrum letniček doplní i nejrůznější kultivary šalvějí a popínavých rostlin.

Zahradníci budou samozřejmě své výpěstky nejen vystavovat, ale i nabízet k prodeji v hojném sortimentu včetně  velkého množství zahradnického materiálu a dekorativních předmětů.
Pokud si budete chtít zpestřit konec letních dnů, zaškrtněte si v kalendáři „Tradiční výstava květin Čimelice 2017“
a přijeďte se podívat. Určitě nebudete zklamáni. Aranžované květinové expozice se rozkládají ve sklenících a foliovnících na ploše 3 000 m2. 


Výstavu doprovází chovatelská výstava drobného zvířectva u sportovní haly, výstava ochrany přírody a myslivosti v čimelickém zámku s doprovodným programem, bohaté občerstvení a kulturní program.

 


Ing. Hana Chvalová 

- zahradnictví Zámecká zahrada Čimelice


Autor:


Klíčová slova

Čimelice Výstava Květiny Svaz květinářů a floristů ČR Písek

Fotogalerie k článku

Rozkvetlé Čimelice 2017 - fotografie 1/1

fotografie 1/1

Kontakty a adresa

Svaz květinářů a floristů České republiky

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat řemeslníkaPřihlásit se a přidat řemeslníka