Český svaz pivovarů a sladoven

0 (0 hodnocení)

+420 224 914 566

Popis činnosti

Český svaz pivovarů a sladoven sdružuje pivovary, sladovny a další instituce, které se přímo či nepřímo podílejí na výrobě piva v České republice. Svaz navazuje na dlouhou tradici, jejíž počátky spadají do druhé poloviny 19. století. V té době jsou na našem území zakládány první profesní pivovarské a sladařské organizace. Nejvýznamnější z nich vznikla v roce 1873 pod názvem Spolek pro průmysl pivovarský v Království českém.

Hlavním cílem svazu je prosazování a obhajování práv a společných zájmů svých členů. Svaz podporuje rozvoj aktivit, které přispívají k řádnému provozování předmětu činnosti členů, zajišťuje kontakty s legislativními orgány, příslušnými orgány státní správy, Hospodářskou a Agrární komorou ČR, sdruženími Svazu zaměstnavatelů, průmyslovými, vědeckými, výzkumnými, školicími, obchodními a zemědělskými institucemi a podává těmto orgánům návrhy a stanoviska k prosazování společných zájmů svých členů. Svaz zastupuje zájmy svých členů i na mezinárodních poli v pivovarských a sladařských institucích a organizacích.

Současná podoba svazu pochází z roku 1991, kdy se podařilo profesní organizaci pivovarníků a sladovníků obnovit. Vznikl tak Český svaz pivovarů a sladoven. V současnosti svaz sdružuje 23 pivovarských společností, 7 sladoven a 19 přispívajících členů. Mezi přispívajícími členy jsou výrobci pivního skla, etiket, technologických a technických zařízení pro pivovarský sektor, vzdělávací instituce atd.

Služby

sdružujeme pivovary, sladovny a další instituce

Kontakty

Telefony

+420 224 914 566 hlavní telefon
+420 224 914 542 FAX

Emaily

info@cspas.cz

Odkazy

http://www.ceske-pivo.cz

Kontakty

Kategorie

Zájmová a profesní sdružení

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat řemeslníkaPřihlásit se a přidat řemeslníka