Tanzberg Mikulov, a.s.

Víno je naše vášeň. A ta je, spolu s vysokou profesionalitou, nedílnou součástí práce celého týmu v našem vinařství už od jeho počátku.

0 (0 hodnocení)

+420 519 500 040

Popis činnosti

Od svého založení v roce 1999 se vinařská společnost Tanzberg Mikulov profiluje jako dodavatel špičkových tichých i šumivých (jen tradičně v lahvi kvašených) vín pouze z Mikulovska, a vlastně pouze z Pálavy nebo jejího bezprostředního okolí.

Provozujeme vinařství, ve kterém nabízíme přívlastková vína a sekty, dále se zabýváme výrobou, prodejem a degustacemi. Naší snahou je navázat na staré a bohaté vinařské tradice této oblasti a v podobě vína Vám předávat co možná nejpříjemnější poznatky z tohoto kousku jižní Moravy.

Vína z Tanzbergu Mikulov jsou pravidelně podávána při přijetí hlav států na Pražském hradě, při státních svátcích a významných událostech, organizovaných prezidentskou kanceláří. Vína z Tanzbergu Mikulov byla po oficiální návštěvě ČR na objednávku dodána na japonský císařský dvůr. Vína z Tanzbergu Mikulov jsou nabízena v prestižních restauracích Evropy, kromě jiného jsou trvale na vinném lístku slavné "hvězdné michelinové" restaurace Schwarzer Adler v Německu.

Vína z Tanzbergu Mikulov se těší prestiži mezi předními evropskými odborníky a vinaři. Připomeňme jen nedávný výrok v tisku Patricka Leflaiva, významného tvůrce burgundských vín z Puligny-Montrachet: "Když jsem v Česku, piji Tanzberg"

Vinařská společnost Tanzberg Mikulov byla založena v roce 1999 Dr. Vladimírem Železným. Do roku 2006 je tvůrcem vín Ing. Jaroslav Gala, v současné době je tvůrcem Zdeněk Tréšek. Naše kmenová vinice Turold v Mikulově patří k nejvěhlasnějším ve střední Evropě a je známa od 13. století. Patří k vůbec nejstarším registrovaným vinicím na Moravě.

Historické charisma našeho vinařství má základ v habánských sklepích z rudolfínské doby, v dlouhé a nepřerušené vinařské historii a, kromě jiného, je i místem, kde se poprvé na našem území vyráběl sekt, a to tradiční šampaňskou metodou.

Více informací o provozní době naleznete na www.tanzberg.cz.

Produkty

Sekty Bílá vína Růžová vína Červená vína Dárková balení Nikolsburg Bavory

Služby

Výroba a prodej vín Ochutnávka vín v letních měsících Cyklostezky Novomlýnské nádrže Lednickovaltický areál Ubytování Boutique Hotel Tanzberg Restaurace

Certifikáty

TOP DESIGN vína ČR 2002 NEJLEPŠÍ VÍNO ČR 2002 a 2003 VÍNO ROKU 2004 Zlatá medaile německého od. časopisu "Alles über Wein" WINES OF EXCELLENT QUALITY

Speciality

MAHARAL

Kontakty

Telefony

+420 519 500 040 hlavní telefon
+420 519 510 692 další telefon

Emaily

tanzberg@tanzberg.cz

Odkazy

http://www.tanzberg.cz
http://www.hotel-tanzberg.cz

Facebook

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat řemeslníkaPřihlásit se a přidat řemeslníka