Cech kamnářů ČR

0 (0 hodnocení)

+420 233 322 281

Krb, kamna, nebo sporák?

25.07.2016 - Plánujete vybavit svoji domácnost kamny, krbem či sporákem? Topidlo, které bude fungovat i vypadat podle vašich představ a bude vám sloužit několik desetiletí, vám postaví přesně na míru schopný kamnář.

Krb, kamna, nebo sporák?


 

Plánujete vybavit svoji domácnost kamny, krbem či sporákem? Topidlo, které bude fungovat i vypadat podle vašich představ a bude vám sloužit několik desetiletí, vám postaví přesně na míru schopný kamnář.

 

Než se za ním vydáte, odpovězte si na následující otázky:

• Co od topidla očekávám? (vytápění objektu/místnosti, nádherný pohled do ohně, možnost vaření a pečení, ohřev vody apod.)

• Jak velký prostor chci vytápět? (ideálně výpočet tepelných ztrát a půdorys objektu)

• Bude topidlo hlavní zdroj tepla? Jaké další zdroje ještě máme?

• Jak často budu topidlo používat? (denně, o víkendech, občas…)

• Jak často jsem schopen a ochoten přikládat?

• Jaký mám komín? (průměr, výška, stav)

• Jaká je pod plánovaným topidlem skladba a nosnost podlahy a přilehlých stěn?

• Co se mi líbí? (jakékoli ilustrační obrázky pro vytvoření představy, oblíbené barvy)

 

Výběr podle funkce a účelu

Oheň je od nepaměti dobrým pomocníkem člověka a byl vždy součástí lidského příbytku. Je zdrojem tepla, světla, zázemí, relaxace a harmonie. To žádné ústřední ani jiné topení nedokáže. Není divu, že se v dnešní hektické době lidé podvědomě navrací ke svým kořenům. A je z čeho vybírat. Topidla odlišuje nejen jejich vzhled, ale především jejich funkce a vnitřní uspořádání.

Krb je určen zejména pro příležitostné vytápění a současně plní funkci designového prvku v interiéru, který navozuje příjemnou atmosféru díky pohledu na plápolající plamen.

Kamna mají prvotní funkci vytápět obytné prostory. Účinně, pohodlně a šetrně k životnímu prostředí, ať se jedná o jednu místnost nebo celý dům. Pohled na oheň je pomyslnou třešinkou na dortu.

Sporák (kuchyňská kamna) je služebníkem v kuchyni. Uvaří, upeče, usuší, ohřeje vodu a ještě příjemně vytápí kuchyň i přilehlé prostory. Na ložné ploše zápecí lze i odpočívat.

Krbová kamna jsou průmyslově vyrobená a dopravená na místo hotová. Oproti výše uvedeným topidlům tedy nejsou individuálně stavěným zakázkovým dílem.

 

 

 

 

 

Autor: Cech kamnářů ČR


Fotogalerie k článku

Krb, kamna, nebo sporák? - fotografie 1/1

fotografie 1/1

Kontakty a adresa

Cech kamnářů ČR

Otevírací hodiny

Po 09 - 15
Út 09 - 15
St 09 - 15
Čt 09 - 15
09 - 15

Návštěvu sekretariátu je nutné vždy předem telefonicky domluvit.

Chcete přidat firmu do katalogu? Volejte 841 12 12 12 nebo stiskněte tlačítko Přidat řemeslníkaPřihlásit se a přidat řemeslníka